ŻALUZJE W POZNANIU

Żaluzje aluminiowe i drewniane od Rol-Home


Żaluzje to nie tylko sposób na ochronę pomieszczenia przed nadmiernym oświetleniem, ale również niezwykle stylowy dodatek. Szczególną popularnością cieszą się eleganckie żaluzje drewniane i aluminiowe. Oba rodzaje żaluzji mają swoje zalety i predyspozycje. W Rol-Home doradzimy, jakie żaluzje wybrać i podpowiemy jak prawidłowo o nie dbać.

Żaluzje drewniane w Poznaniu


Żaluzje drewniane to nastrojowe i klimatyczne osłony, które komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych wnętrzach. Bogata kolorystyka oraz eleganckie i estetyczne wykończenie sprawiają, że znajdują uznanie u najbardziej wymagających klientów. Żaluzje drewniane produkowane są ze specjalnego gatunku drewna Basswood, czyli lipy występującej na terenach północnej Ameryki. Drewno to wykorzystywane jest w wielu dziedzinach, między innymi do produkcji instrumentów muzycznych. W ofercie znajdują się także ciekawe żaluzje wykonane ze specjalnie prasowanego bambusa charakteryzujące się oryginalnym wyglądem. Żaluzje drewniane występują w dwóch szerokościach lameli: 25 mm i 50 mm.

Żaluzje aluminiowe w Poznaniu


Żaluzje aluminiowe to nastrojowe i klimatyczne osłony, które komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych wnętrzach. Bogata kolorystyka oraz eleganckie i estetyczne wykończenie sprawiają, że znajdują uznanie u najbardziej wymagających klientów. Żaluzje aluminiowe występują w dwóch szerokościach lameli: 25 mm i 50 mm.Jakie żaluzje od Rol-Home wybrać?


Zarówno żaluzje aluminiowe, jak i drewniane świetnie spełniają swoją główną rolę ochrony przed promieniami słonecznymi i zapewniają wygodną możliwość ustawienia natężenia światła. W przeciwieństwie do rolet wewnętrznych, jakie trzeba podnosić w całości, żaluzje można ustawić pod dowolnym kątem, regulująć ilość światła w pomieszczeniu. Istnieją jednak pewne przesłanki do wyboru konkretnego materiału żaluzji.


Stylowe żaluzje drewniane w Poznaniu


Żaluzje wykonane z drewna sprawdzą u Klientów, którzy preferują dodatki wykonane z surowców naturalnych. Charakteryzują się one pięknym, mocnym kolorem, jaki nada wnętrzu miłego, ciepłego charakteru, niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzone.

Żaluzje wykonane z drewna zapewniają również idealny komfort termiczny przy każdej porze roku. Latem chronią przed przegrzaniem i gwarantują odpowiednią dawkę zacienienia, a zimą pomagają zapobiec utracie ciepła przez szyby okienne.


Funkcjonalne żaluzje aluminiowe w Poznaniu


Żaluzje wykonane z aluminium mogą kojarzyć się z biurami z filmów amerykańskich lat 80., jednak okazuje się, że wciąż są trafionym wyborem. Jest to niedrogie rozwiązanie, a do tego możliwość barwienia aluminium na dowolny kolor pozwala na tym lepsze dopasowanie do wnętrza.


Żaluzje aluminiowe sprawdzą się np. w łazience czy kuchni, gdzie panują specyficzne warunki, ponieważ aluminium charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć i wodę. Żaluzje aluminiowe są również lżejsze od drewnianych, dlatego warto je wybrać do zakrycia okien o dużych rozmiarach.


Żaluzje aluminiowe i drewniane w Poznaniu – jak czyścić?


Żaluzje drewniane i aluminiowe są proste w utrzymaniu, jednak wymagają systematyczności.

Jak czyścić żaluzje aluminiowe?Żaluzje należy ustawić w pozycji zamkniętej, przodem do pomieszczenia. Powinno się je przecierać od góry do dołu ściereczką lub odkurzaczem ze szczotką. Moc ssania należy zmniejszyć do minimum. Dostępne są również specjalne szczotki do żaluzji, dzięki którym można wyczyścić kilka lameli jednocześnie. Po wyczyszczeniu jednej strony, żaluzje należy ustawić tyłem do pomieszczenia i wyczyść od dołu do góry.

W jaki sposób wyczyścić drewniane żaluzje?Jeśli chodzi o ustawienie żaluzji, należy postępować tak samo, jak w przypadku żaluzji aluminiowych. Tutaj jednak kluczową zasadą będzie to, żeby żaluzji nie przemoczyć. Nadmiar wilgoci może prowadzić do deformacji i rozdwojenia się lamel, dlatego warto postawić na lekko wilgotną ściereczkę. Jeśli na żaluzjach pojawiają się tłuste zabrudzenia, powinno się zastosować delikatny środek do czyszczenia drewna. Trzeba pamiętać także o regularnej konserwacji odpowiednimi preparatami.

Żaluzje w Poznaniu od Rol-Home – dlaczego warto je wybrać?


Dostępne obecnie żaluzje nie wymagają wiercenia, a zróżnicowane systemy montowania umożliwiają dobranie rozwiązania odpowiedniego dla predyspozycji wnętrza. W Rol-Home oferujemy montaż żaluzji na zaczepach na skrzydle, we wnęce szybowej lub przy zastosowaniu specjalnych nakładek. Ponadto dostępne dziś systemy mocowania pozwalają na utrzymanie żaluzji wygodnie przy szybie, nawet wtedy, gdy okno jest uchylone.